Historie skupiny saná do poliviny 80 let , kdy se dáva dohromady Pafka Doležal a Štěpán Málek s části divčí skupiny manichinace . Tato formace se snaží jít ve stopách tehdy oblíbených novovlných kapel , ovšem tak trochu svérázně.

 Následující formace s názvem Kmitací adaptér náhrála v roce demo snímek ne příliš dobré zvukové kvality.

V roce 1987 se událo několik personálních změn , skupina dostala název „ Nepřichází v úvahu „ a začíná se přiklanět ke klasickmu punk rocku . Když na přelumu roku nastapuje do kapely bubeník „ranař „ Jirka Jyřýček Franc je tato proměna již definitivní . Krátce po sobě NVÚ natáčí dema : Obchází mě dokola a Tak jsme došli . Následuje první studiová nahrávka s názvem 14 dní , kdy místo Jirky France ( který si odskočil hrát na čas trochu tvrší muziku ) bubnuje taktéž Jiří Franc – zajímavá schoda jmen. Na této desce se kromě Štěpána , Pafky , basáka Alexe objevuje i Jarda FOX Liška , který po odchodu Alexe místo kytary bere do ruky basu a naní to váli mnoho let , s kapelou spolupracuje i když je na ˇmateřské „ a po letech se do ní znovu vrací.

Skupina i díky manažerským schopnostem Jyřýčka hodně koncertuje a to i v zahraničí ( Německo , Belgie , Holandsko , Maďarsko , Slovensko , Polsko,,, ) natáčí druhé CD s názvem „ A v noci je tma „ , vychází také na mnoha kompilacích v ČR i v cizině.

 

Následuje kritikou velmi dobře přijaté album Čáry , máry , fuck a spousta koncertů po boku skavnějších kolegů jako např. The Vibtators , Peter and Test Tube Babies , One Way systém , UK Subs a další…. V těchto letech hraje skupina okolo 100 koncertů ročně a to je opravdu vražedné tempo , protože samozřejmě všichni členové standardně pracují.

Po Jardovi načas do kapely přichází Lukáš Junior Havránek , se kterým NVˇU natáčí alba „ Z řady a Vzorek bez ceny „ na kterém se podílí i Tomáš Marvin Žampach , který v té době hraje druhou kytaru. Ten odehraje se skupinou spoustu koncertů a absolvuje i nahrávání alba „ Nikdy nebo navždy „ Po jeho vydání se nově  ve skupině objevuje basák Martin Sedlák , který basuje dodnes...

 

Tato sestava odehraje spoustu koncertů  , v té době odchází bubeník Jyřýček   a s novým bubeníkem Dejvem N.V.Ú. připravují nové album „ Za všechno se platí „ které ovšem nahrává a vydávý poté co místo Marvina přichází nazpět Jarda FOX Liška . V té době  kapela omezuje počet koncertů , protože káždý ze členů má rodinu , zaměstnání či jiné povinnosti a vše se zvládnout nedá.

Zásadní změna se udála letos ( 2019 ) po vydání LP „ Za všechno se platí „ kdy se z kapely – dle jeho slov- vyhazuje zpěvák Štěpán Makeba Málek , který , opět dle jeho slov chce dělat punk jinak a jinýmy lidmi . N.V.Ú. jsou tedy postaveni před otázku : co dál ? Rozhodují se , že zkusí najít nového zpěváka a hrát dále, pravděpodobně v menším rozsahu , za to však o to více pro radost.

 

 

Zavěrem je třeba zmínit i další členy kapely , kteří se třeba na nahrávkách či koncertech tolik neobjevovali , ovšem do třicetítříleté historie N.V.Ú. zcela jistě patrí : Renáta Paragánka Pavlíčková , Robert Molín , Jirka Chramosta , Ivan Kučera , Pavlína Mencová , a další….

Stávající sestava N.V.Ú. :

 

Aleš „ Alda „ Navrátil – zpěv

Martin „ Herr Boss „ Sedlák – bass , zpěv

Pavel „ Pafka „ Doležal – kytara , zpěv

Jarda „ Fox „ Liška – kytara

David „ Dejv „ Smetana - bicí

FANBOX

rychlé odkazy

 

 

Rychlý kontakt

  • Addresa : Východní Čechy,
  • Email :  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Telefon : +420 603 765 640